U Njujorku otvorena Ulica Ali-paše Šabanagića

U Njujorku otvorena Ulica Ali-paše Šabanagića

U srcu Astorije, u Njujorku, sinoć je svečano otvorena Ulica Ali paše Šabanagića Gusinjskog, koja, kako je saopštio konzul Crne Gore Adel Omeragić, predstavlja simbol trajne veze između naše dijaspore i domovine Crne Gore.

“Imao sam čast da zajedno sa kolegama prisustvujem ovoj svečanosti, gdje je ukazano veliko priznanje Crnoj Gor, posebno Gusinju i Plavu, čiji su ljudi decenijama gradili mostove prijateljstva, rada i zajedništva u Sjedinjenim Američkim Državama”, kazao je Omeragić.

Ime Ali paše Šabanagića, kako kaže, ostaje trajno upisano u jednoj od najživljih zajednica Njujorka – kao podsjetnik na naše korijene, identitet i doprinos plavsko-gusinjske zajednice američkom društvu.

“Ponosni smo na naše ljude u dijaspori, na njihovu istrajnost i uspjehe, i na činjenicu da se ime jednog velikana iz naše istorije danas nalazi na mapi Njujorka”, zaključio je Omeragić.

Sports