Strah od “zloupotrebe agresora”: Iran ograničio pristup internetu širom zemlje

Strah od “zloupotrebe agresora”: Iran ograničio pristup internetu širom zemlje

Iran je uveo privremena ograničenja pristupa internetu širom zemlje, a Ministarstvo informacionih i komunikacijskih tehnologija je kao razlog navelo bezbjednosne probleme.

“Zbog zloupotrebe nacionalne komunikacijske mreže od strane agresora u vojne svrhe i ugrožavanja života i imovine nevinih ljudi, ograničenja pristupa internetu privremeno su uvedena odlukom nadležnih organa”, navodi se u saopštenju ministarstva.

Ministarstvo navodi da pristup “javnim komunikacijskim uslugama i domaćim platformama ostaje dostupan, a ulažu se i napori da se održi kvalitet usluga” za ljude u Iranu.

To dolazi nakon što je NetBlocks, nevladina organizacija koja prati upravljanje internetom, ranije saopštila da Iran doživljava gotovo potpuni nestanak interneta.

“Podaci mreže uživo pokazuju da se Iran sada nalazi usred gotovo potpunog nacionalnog nestanka interneta”, naveli su iz NetBlocksa u objavi na X.

Sports