Od danas restrikcije vode u Lješanskoj nahiji zbog neracionalne potrošnje

Zbog nepovoljne hidrološke situacije i značajnog porasta neracionalne, prekomjerne i nelegalne potrošnje vode za piće na teritoriji Lješanske nahije, došlo je do otežanog funkcionisanja sistema, što se odražava kroz nestabilnost i česte prekide u vodosnabdijevanju u pojedinim selima, saopšteno je z podgoričkog Vodovoda.

DOO Vodovod i kanalizacija Podgorica apeluje na sve korisnike da pokažu odgovornost i uzdrže se od prekomjerne i nesavjesne potrošnje vode.

“Takva praksa ozbiljno ugrožava uredno i kontinuirano snabdijevanje, posebno u najugroženijim područjima. Zbog pogoršane situacije na terenu, preduzeće je od danas prinuđeno da uvede restriktivni režim vodosnabdijevanja, kako bi se obezbijedila minimalna stabilnost sistema i omogućilo snabdijevanje svim potrošačima u skladu sa raspoloživim kapacitetima”, objavio je Vodovod na Facebooku.

Iz Vodovoda i kanalizacije poručuju da će redovno pratiti stanje i pravovremeno obavještavati građane o svim eventualnim promjenama u režimu isporuke vode.

Sports