U Beogradskoj ulici nijedna zgrada nije izgrađena neplanski, zbog čega bi, naprije, trebalo ispitati cijeli proces prodaje parcele i prenosa vlasništva, smatra zamjenica gradonačelnika, Nađa Ljiljanić.
“Zašto bi sada građani dozvolili ono za sta su se njihovi đedovi borili, gdje su sadili to drveće i sad s novcem ne može to da se kupi”, kazala je Ljiljanić.
Urbanistički planovi koji predviđaju zelenu površinu postoje decenijama, ističe stanar Vuk Pejović.

“Mislim da smo mi prva linija odbrane svim građanima Podgorice, jer ovi planovi o kojima mi pričamo doneseni su prije 60-70 godina, koji nisu donijeti tek tako. Oni su planirali ovaj grad po mjeri čovjeka, a ne investitora i ovaj grad treba da ostane po mjeri građanina i čovjeka”, kazao je Pejović.
Ljiljanić najavljuje i osnivanje radne grupe koja će se baviti mapiranjem i zaštitom preostalih zelenih površina u gradu.
“Moj predlog je da sa mještanima i Zelenilom napravimo tu jedan park da se pokaže da nismo dozvolili da čempresi budu posječeni zbog naše djece, njihovog zdravlja i da smo sačuvali tu parcelu”, istakla je zamjenica gradonačelnik.
Iako više na stražare noću, stanari poručuju da neće odustati od zahtjeva – umjesto građevinskih mašina, žele klupe i svjež vazduh jer, kako navode, Podgorica pripada građanima, a ne investitorima.





































Comments