Povodom Svjetskog dana zdravlja u Domu zdravlja održana je radionica za dojenje, gdje su se buduće majke imale priliku upoznati sa detaljima najljepše uloge.
“Svi znamo da je dojenje osnov svega. Cilj je da edukujemo buduće roditelje kako da započnu naljepši period i prirodni proces jer kod određenog roditelja zna da bude jako izazovan. Ima dosta stvari koje mogu da budu kamen spoticanja za uspješno dojenje”, kazala je medicinska sestra Sanela Rastoder.
Zdravlje mora biti osnov ljudske svakodnevice, ističe doktorka Snežana Šebek.
“Meni je drago da u saradnji sa Institutom za javno zdravlje sa mojim kolegama ginekolozima, patronažnim sestrama i ja sa strane pedijatrije možemo da doprinesemo zdravlju naše populacije, kaže Šebek.
Kako se tema kampanje ove godine odnosi na dojenje, medicinski radnici pozivaju trudnice da više posjećuju savjetovalište u sklopu Doma zdravlja.
“Zaintresovane trudnice do sedmog mjeseca trudnoće prate predavanja naših ginekologa u grupama od 15 do 20 trudnica, dok trudnice koje imaju zdravu trudnoću počinju sa ostalim aktivnostima u saglasnosti izabranog ginekologa, važno je da savladaju tehnike disanja i čuju savjete za saradnju utokom porođaja”, kazala je medicinska sestra Dajana Zlatičanin.
Prevencija doprinosi dugoročnom očuvanju zdravlja, smanjenju tereta bolesti i poboljšanju kvaliteta života. U savremenom zdravstvenom sistemu, sve više se prepoznaje važnost preventivnih mjera kako bi se postiglo održivo i sveobuhvatno zdravlje zajednice, zaključuju sagovornice.





































Komentari