Prva regionalna konferencija za zdravlje žena “Anima” 3. i 4. aprila u Podgorici

Prva regionalna konferencija  za zdravlje žena “Anima” 3. i 4. aprila u Podgorici

Prva regionalna konferencija za zdravlje žena “Anima” održaće se 3. i 4. aprila u Crowne Plaza hotelu u Podgorici.



Prvi dan konferencije biće usmjeren na stručnu javnost – ljekare i medicinske radnike, dok je drugi dan previđen za komunikaciju prema pacijentkinjama, udruženjima pacijenata, opštoj javnosti i medijima, kazala je u Jutarnjem programu Gradske, predsjednica NVO “Brini o sebi”, Ivona Dabetić.

“Gledali smo da objedinimo najvažnije teme u vezi sa temema karcinoma dojki i karcinoma grlića materice. Dovodimo stručnjake iz regiona i zemlje, kako bismo što adekvatnije obradili teme koje su pacijentkinjama važne, a nemaju priliku da dobiju informacije. To su teme poput: prava pacijenata, fertileta, šta sa trudnoċom nakon trudnoće i td.”

Oko 400 žena u toku godine oboli od karcinoma dojke. Ali, dobra je vijest što je sve veći broj rano oboljelih. I tako je puno veća mogućnost za izliječenje, pojasnila je Dabetić.

Događaj organizje NVO “Brini o sebi”, u tehinčkoj saradnji sa Vision Event-a, a pod pokroviteljstvom Ministarstva zdravlja Crne Gore.

Konferencija se realizuje u saradnji sa Institutom za onkologiju Kliničkog centra Crne Gore, uz učešće Instituta za javno zdravlje, Fonda za zdravstveno osiguranje Crne Gore, Montefarma i Domova zdravlja. Realizaciju konferencije podržali su Novartis, Think Pink Europe i Pink Ribbon Foundation.

Sport