On je rekao je da situacija u naseljima koje je obišao nije bezazlena te da su sve nadležne službe Glavnog grada u punom kapacitetu danima na terenu i u službi građana kojima je potrebna pomoć.

“Nažalost, ovakvom stanju svjedočimo godinama unazad i isto je posledica decenijske nekontrolisane i opasne gradnje koja direktno ugrožava živote i imovinu stanovnika glavnog grada. Kako drugačije tumačiti situaciju koju imamo na Marezi i u Donjoj Gorici gdje su zabetonirani odvodni riječni kanali. Gdje ta voda može oteći osim u dvorišta i kuće stanovništva? Nakon poplava radićemo na sanaciji kanala Mareza i u gornjem toku, kako bi imao vezu sa Moračom koju u ovom trenutku nema” – zaključio je Mujović.

Komandir službe zaštite i spašavanja Nikola Bojanović, između ostalog, poručio je građanima da, ukoliko im zafali pijaće flaširane vode, pozovu Službu na broj 123, te da će im ista biti dostavljena na kućnu adresu.





































Comments
Ko ce da odgovara iz Grada zbog pregradjene Mareze i nestrucnog postavljanja asfalta na Marezi?