”Amandman koji je predložio DF, a koji će se uprkos svim proceduralnim nepravilnostima naći na sjednici Skupštine u četvrtak, predviđa da se odborniku uskraćuje pravo na dobijanje odgovora ukoliko predsjednica Skupštine procijeni da je to pravo “zloupotrijebljeno”. U praksi to znači da će vlast moći da odlučuje koje su teme poželjne, a koje nisu”, ocijenio je Mašković.
Sjednica Komisije za izradu izmjena i dopuna Poslovnika Skupštine Glavnog grada danas nije održana zbog nedostatka kvoruma, ali se vlast nije libila da, bez mišljenja predlagača odluke koju amandmani mijenjaju, ove izmjene uvrsti u dnevni red. To pokazuje kolika je žurba da se uvede potpuna kontrola nad protokom informacija i da se odbornici koji postavljaju pitanja ućutkaju, kazao je Mašković.
”Neviđeno je da predsjednik Skupštine odlučuje kada odbornici smiju da traže informacije i kada im se to pravo može uskratiti. Umjesto da štiti skupštinsku kontrolnu funkciju, predsjednica aktivno učestvuje u njenom ukidanju. Jasno je da se iza ovakvog prijedloga krije namjera da se prikriju podaci i izbjegne odgovornost pred građanima”, zaključuje Mašković.





































Comments