Vujisić: U toku oduzimanje mašine, ponovo zatečena u nelegalnoj eksploataciji šljunka

Vujisić: U toku oduzimanje mašine, ponovo zatečena u nelegalnoj eksploataciji šljunka

Građanski aktivista Vuk Vujisić saopštio je da je u toku oduzimanje mašine koja je ponovo zatečena u nelegalnoj eksploataciji šljunka na obali rijeke Morače, uprkos ranije postavljenim pečatima zabrane.

“Odlučna akcija sprovedena je po nalogu tužioca Marka Mugoše, uz koordinaciju sa Upravom policije i nadležnim inspektorom Papićem, kao i uz podršku Regionalnog vodovoda Crnogorsko primorje i asistenciju Zaštite prostora Crne Gore”, napisao je Vujisić na Fejsbuku.

Vujisić je naveo da će sporna mehanizacija biti oduzeta do okončanja postupka, a moguće i trajno, u skladu sa zakonom i u korist države.

“Iako pojedini eksploatatori smatraju da imaju političku ili institucionalnu zaštitu, zajedničkim djelovanjem nadležnih organa i službenika u odbrani vladavine prava i državnog interesa takve prakse ne mogu opstati. “Crna Gora, kada hoće, može”, kazao je Vujisić.

Sports