”Sagovornici su izrazili zadovoljstvo zbog ponovnog susreta, kao izraza volje za produbljivanjem saradnje i unapređenjem bilateralnih odnosa. Predsjednik Opštine i ambasadorka su u razgovoru o temama od zajedničkog interesa, između ostalog, razmatrali mogućnosti strateškog partnerstva sa američkim subjektima, implementaciju projekata i podršku lokalnim inicijativama koje će doprinijeti razvoju i stabilnosti grada i boljim uslovima života za građane”, navedeno je iz Opštine Bar.
Sa sastanka je poručeno da je Bar grad koji posljednjih godina doživljava ekspanziju, pa kao takav biva sve više prepoznat kako u investicionom, tako i u privrednom i turističkom smislu, što je temelj za dalji rast čemu je lokalna uprava u kontinuitetu posvećena, a podrška partnera kakve su SAD od velikog je značaja za to, ističu iz Opštine Bar.
”Raičević i Rajnke susret su završili izražavajući opredijeljenost daljem jačanju tradicionalno dobrih prijateljskih veza i razmjeni iskustava u svim onim oblastima koje će doprinijeti tome da komparativne prednosti Bara budu valorizovane na pravi način, što će zbog položaja grada imati pozitivne efekte na razvoj države, ali i sveukupnih odnosa u regionu i među članicama NATO alijanse”, zaključuju iz Opštine Bar.





































Comments