Inter prvi polufinalista Kupa Italije

Inter prvi polufinalista Kupa Italije

Fudbaleri Intera prvi su polufinalisti Kupa Italije, pošto su večeras pred svojim navijačima eliminisali Torino rezultatom 2:1.

Ovo je četvrta uzastopna pobjeda “nerazura” računajući sva takmičenja.

Inter je stigao u vođstvo u 35. minutu preko Anžea-Joana Bonija.

Prednost domaće ekipe udvostručio je Endi Dijuf u trećem minutu nastavka.

Zaostatak “granate” prepolovio je hrvatski internacionalac Sandro Kulenović golom u 57. minutu za ispostaviće se konačnih 2:1.

Prijetio je Torino da dođe i do poravananja, ali lider Serije A se nekako odbranio i izborio prolaz.

U ostalim mečevima četvrtfinala sastaju se: Bolonja – Lacio, Atalanta – Juventus i Napoli – Komo.

Sports