Kako su naveli, u okviru aktivnosti koje su dio obilježavanja Dana planete Zemlje, učenici osmog razreda učestvovali su u radionici održanoj u otvorenoj učionici školskog dvorišta.
“Kroz interaktivna predavanja i diskusiju, upoznali su se sa izazovima u oblasti upravljanja otpadom, kao i sa praktičnim koracima koje možemo preduzeti kako bismo smanjili količinu otpada, povećali reciklažu i doprinijeli očuvanju prirodnih resursa”, navode iz Green Home.
Paralelno s tim, učenici devetog razreda učestvovali su u uređenju školskog dvorišta.
“Zajedno sa predstavnicima NVO Green Home, Mladih evropskih ambasadora u Crnoj Gori i članovima Savjeta roditelja, posađene su 83 sadnice vrste Photinia duž školske ograde. Ova aktivnost predstavlja prvi korak u realizaciji sveobuhvatnog plana uređenja dvorišta škole, koji je inicirao Savjet roditelja”, kažu u saopštenju.
NVO Green Home je podržala ovu inicijativu kroz partnerstvo sa mrežom „Young European Ambassadors“, koja ima za cilj jačanje veza i saradnje među mladima Zapadnog Balkana i Evropske unije.
“Edukacija i aktivno uključivanje učenika u zaštitu životne sredine ostaju ključni elementi u razvoju ekološke svijesti mladih generacija”, zaključuje se.





































Komentari