“ Uspostavili smo komunikaciji sa Glavnim gradom i Agencijom za izgradnju i razvoj Podgorice. Trajalo je to zaista mjesecima jer je tu bila stara oprema i dokumentacija. Sve je to trebalo izmjestiti, naći mjesto drugo i uništiti. Krenuli smo u tu priču od novembra mjeseca, a sve gradske službe su nam pomagale, “ ističe za gledaoce Gradske, Milisav Korać.
Gradonačelnik Podgorice Saša Mujović sa gradskom upravom na čijem je čelu, je uticao da problem sa kojim se Udruženje koje postoji 18 godina suočava od prošle godine, konačno bude riješen.
“ Mi smo sa svim gradonačelnicima imali korektnu i lijepu saradnju, ali je on prvi gradonačelnik koji je sa svojim saradnicima došao i posjetio naše Udruženje na otvaranju. “ kazao je Korać.
Udruženje trenutno broji 187 djece i mladih sa teškoćama u razvoju. Udruženje je zahvalno svima iz Glavnog grada i Vlade Crne Gore na podršci, koja je bila neophodna kako bi Udruženje moglo da nastavi sa radom.
“ Takođe smo uspostavili saradnju sa njegovom šeficom kabineta Vesnom Brajović i sa doskorašnjim direktorom Agencije za izgradnju i razvoj Podgorice, gospodinom Senićem. Zvali su svakodnevno i pitali šta treba da se pomogne za tu djecu“, navodi Korać.
Za ljepše lice prostorija Udruženja, Agencija za stanovanje Glavnog grada je bila od značajne pomoći.
“ Prethodio je svemu tome jedan period adataptacije i krečenja. Tu nam je od pomoći bila Agencija za stanovanje. Agencija je krečila 11 prostorija, renovirala kupatilo, krečila dio hodnika, popravljala krov, električarske poslove…” navodi Korać.
Sekretarijat za lokalnu samoupravu i saradnju sa civilnim društvom, GP Zelenilo, Agencija za stanovanje, Agencija za izgranju i razvoj Podgorice, GP Putevi i mnogi drugi iz Glavnog grada su bili svakodnevno na vezi sa predsjednikom Udruženja.
“ Mi smo uložili kao udruženje devet hiljada iz naših sredstava. Tek onda mogu misliti koliko je Glavni grad uložio. Zahvaljujući zajedničkom djelovanju Glavnog grada, Vlade Crne Gore i civilnog sektora, adaptirane su prostorije nekadašnje kasarne Morača. Sinergijskim djelovanjem gradske vlasti sa resornim ministarstvima, riješen je u ovaj dugogodišnji problem adekvatnog prostora za rad Udruženja”, zaključio je Korać.





































Komentari